FOTOGRAFIA E XHAMISË NË QIBRIT

FOTOGRAFIA E XHAMISË NË QIBRIT

Ishim në shtëpinë e Imamit kur erdh Shejh Shaëraviju edhe Dr. Muhamed Tajib Nexhar Degon i Universitetit të Ez-herit. Njëri prej prezentëve e pyeti Dr. Nexharin për fotografinë e xhamisë në Qibrit, a është e lejuar apo e ndaluar, kur dihet se Qibriti pas harxhimit të kokrrave gjuhet në tokë.

Dr. Nexhari u përgjigj se lejohet.

Kjo për arsye se veprat shpërblehen sipas qëllimit, dhe çdo njeri do të shpërblehet ashtu siç e ka qëllimin ashtu siç na ka mësuar i Dërguari i Allahut s.a.v.s.

*

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s