EL-MEDHIJ

EL-MEDHIJ

“Është pyetur i Dërguari i Allahut s.a.v.s. për medhinë?

Është përgjigj: Për atë shkak merret abdes.

Njëri thotë: Po nëse më bie stërpika në rroba prej saj?

Mjafton me marrë ujë me grusht e me hedh në vendin e stërpikur dhe e shikon a e ka përfshi ë tërën apo jo.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s