NDJENJAT E BRENDSHME DHE AGJËRIMI

NDJENJAT E BRENDSHME DHE AGJËRIMI

 

Agjërimi i ngjall ndjenjat e brendshme, pastron lukthin, lehtëson trupin nga elementet e tepërta, zvogëlon yndyrën, heq yndyrën. Muhamedi a.s. në hadith Sahihë ka thënë: “Agjëroni shëroheni”.

Agjërimi lehtëson ngarkimin e veshkëzave, zvogëlon sasinë e sheqerit dhe lehtëson ngarkimin e mëlçisë.

 

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s