Asija dhe Musai a.s.

Asija dhe Musai a.s.Asija dhe Musai a.s.

Ishte një kopsht i bukur.

Ai kopsht ndodhej në mes të pallatit dhe brigjeve të Nilit.

Në atë kopsht ishte gruaja e Faraonit.

Emri i saj ishte Asije.

Si zakonisht ajo kishte dalë për të bërë shëtitjen e mëngjesit.

Ecte e e zgjaste shëtitjen më tepër se zakonisht.

Dëshironte të kishte një fëmijë!

Duke ecur e sheh një sënduk që lundronte në Nil.

Urdhëroi shërbëtorët që e shoqëronin ta merrnin dhe t’ia sillnin atë sënduk.

Dëshironte të dinte ç’kishte brenda një sënduku në mes të lumit.

Kur e hapi, brenda pa në të një foshnje.

Ishte gëzimi më i madh për Asijen.

Me kujdes mori beben në krahë.

Ai fëmijë në sënduk ishte Musai a.s.

Dr. Musli Vërbani

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s