TË DJEGURIT E KUFOMAVE

TË DJEGURIT E KUFOMAVE

Pyetje: Çfarë qëndrimi ka islami për djegien e kufomës?

Përgjigjja: Djegia e kufomës është haram, me zjarr dënon vetëm Allahu. Diçka çka e kanë pranuar në natyrë, ashtu duhet ta lërë në natyrë. Ndërsa, sa i përket mendimit se djegia e kufomave pengon përhapjen e sëmundjeve të ndryshme, nuk janë mendime të islamit dhe nuk ka të bëjë islami me mendime të tilla.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s