MES’HI MBI KOKË

MES’HI MBI KOKË

Mes’hi i një pjese të kokës a është mes’h i cilitdo vend të kokës, sa që pranohet edhe nëse i jepet pjesës së prapme, e jo pjesës së përparme?

Në disa mendime lejohet mes’hi në pjesë të kokës dhe nuk është kushtëzuar t’i japësh mes’h pjesës së përparme, e as asaj të prapme. Allahu e di më së miri.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s