Llojet e kurbanit

Llojet e kurbanit

Llojet e Kurbanit janë:

– Kurbani UD’HIJE (i sakrificës);

– Kurbani HEDJ (i dhuratës në shenjë adhurimi);

– Kurbani NEDHËR (i përbetimit);

– Kurbani AKIKË (i mburojës);

– Kurbani i VASIJETIT (i porosisë);

– Kurbani UD’HIJE ndahet në dy nënlloje;

– Kurbani UD’HIJE vaxhib (obligativ); dhe

– Kurbani UD’HIJE nafile (vullnetar).

Dr. Musli Vërbani

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s