SHOQËRIMI I BASHKËSHORTIT ME BASHKËSHORTEN NË UDHËTIM

SHOQËRIMI I BASHKËSHORTIT ME BASHKËSHORTEN NË UDHËTIM

Sot është shumë lehtë me udhëtuar prej një vendi në një vend tjetër, pa lodhje e pa probleme. Vrapimi për risk, pasuri dhe sigurimi i ekzistencës për të parët tanë ka qenë në hulumtime shkencore, çështje politike, diplomatike, haxh dhe në çështje tjera të përfitimit të diturisë.

Është bë shumë lehtë edhe për çdo njeri të rëndomtë qoftë edhe jo tepër i zgjuar me u sjell rreth botës, qytet për qytet, sa që mundet mos me e kthyer në shtëpi disa muaj, bile edhe vite të tëra.

Këtë pyetje ia kam parashtruar Muhamed Muteveli Shaëravijut i cili është përgjigjur:

Për burrin nuk lejohet për të udhëtuar vetëm nëse nuk është i sigurt për vetën e tij, është haram, e mos të flasim për femrën.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s