AGJËRIMI VULLNETAR

AGJËRIMI VULLNETAR

 

Transmeton Ahmedi se Hafsa e ka pyet të Dërguarin e Allahut s.a.v.s.: Unë dhe Ajshja kemi filluar të agjërojmë agjërim vullnetar, mirëpo kur na është dhuruar ushqim e kemi prishur agjërimin si të veprojmë?

Muhamedi a.s. u thotë: Agjëroni kada një ditë tjetër. (E ka regjistruar Ahmedi)

Kjo nuk është në kundërshtim me: Agjëruesi vullnetar është udhëheqës i vetes se tij. Pse agjërimi kada është më i vlefshëm.

 

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s