Fikhu i statutit personal – 9 libra

Fikhu i statutit personal – 9 libra

Dr. Musli Vërbani


 

  1. Emërtoni fëmijët me emra të bukur.
  2. Nata e dhëndërisë.
  3. Shkurorëzimi dhe iddeti.
  4. Dita e vdekjes dhe e varrimit.
  5. Statuti i familjes.
  6. E drejta trashëgimore në islam.
  7. Trashëgimia (feraidi) për fillestarë.
  8. Testamenti (vasijeti).
  9. Vakëfi.

1


 

2


3


4


5


6


7


8


9

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s