Cili është dallimi në mes të atij, i cili nuk e beson ngjarjen e Isras, dhe atij, i cili beson ngjarjen e Miraxhit?

Cili është dallimi në mes të atij, i cili nuk e beson ngjarjen e Isras, dhe atij, i cili beson ngjarjen e Miraxhit?

Përgjigjja: Ai i cili e mohon Isranë është pabesimtar, sepse ai bie ndesh me argument të qartë. Ndërsa, ai i cili e mohon Miraxhin, nuk është pabesimtar, por mëkatar i madh, sepse Israja është treguar me argument të qartë, kurse Miraxhi më argument që kërkon të besohet.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s