FALLTARËT

FALLTARËT

Ç’thua për njerëzit e thjeshtë dhe injorantë, të cilët shkojnë për shërim apo për të ditur të fshehtën (fatin e tyre) te falltarët dhe dexhallët?

Për shkuarjen te falltarët, Muhamedi s.a.v.s. ka thënë: Kurrë mos shkoni te ata. Është pyetur i dërguari i Allahut s.a.v.s për falltarët, e ai është përgjigjur: Nuk ka asgjë prej tyre. Njëri që ishte prezent, i thotë: Po ata ndonjëherë po ia qëllojnë dhe po e dinë, e Muhamedi s.a.v.s i thotë: Ajo është e vërtetë, të cilën Xhini Karijn ia tregon falltarit, e pastaj ia përzien njëqind rrena të tjera. (MUTEFIKUN ALEJHI)

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s