A PËRGJIGJET SHPIRTI NË VARR?

A PËRGJIGJET SHPIRTI NË VARR?

Kur të pyetet njeriu në varr, i kthehet shpirti, me fjalë të tjera, si do të bëhet gjykimi në varr?

Përgjigjja: E ka regjistruar Ahmedi se pejgamberit s.a.v.s. këtë pyetje ia ka parashtruar Omeri r.a.: “Në momentin e gjykimit në varr a na kthehet mendja”?

Është përgjigjur: Po, ashtu si e kemi (shpirtin dhe mendjen) sot.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s