Çka nënkuptohet me fjalën “shërim” dhe a ka shërim me fjalë?

Çka nënkuptohet me fjalën “shërim” dhe a ka shërim me fjalë?

Në një rast Raziu e ka gjuajtur me fjalë pyetësin dhe ai është hidhëruar për së tepërmi, është dridhur dhe në fund i ka rënë të fikët. Pastaj, Raziu i thotë se të kemi hidhëruar me fjalë!! Ai i cili sëmuret me fjalë, ai edhe shërohet me fjalë. Shërim nënkupton rikthyerja e organit të njeriut në gjendje normale dhe stabile, pra në balancim. Çdo trazirë në sistemin e tij gjendet në moral dhe karakter. Njeriu normal të gjitha sistemet e trupit i ka standard dhe të balancuara.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s