A mund të jetojë njeriu pa frikë, pa pikëllim dhe pa sëmundje?

A mund të jetojë njeriu pa frikë, pa pikëllim dhe pa sëmundje?

Përgjigjja: Nëse njeriu ka iman (besim) nuk mund ta dëmtojë asgjë, përpos nga jashtë, prej veprimit të jashtëm, si thyerja e dorës prej dikujt tjetër e të ngjashme. Mirëpo, edhe kjo vjen si rezultat i mosqëndrimit të organeve në gjendje normale dhe i sistemit të tij sipas planprogramit të Allahut.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s