Cili është burimi i edukimit në Islam?

Cili është burimi i edukimit në Islam?

Edukata Islame burimin e ka në planprogramin e Allahut. Kur edukata Islame të vendosë programin, në të vërtetë ai ka vendosur program për Allahun, i cili e ka krijuar njeriun, Krijuesi i cili e ka krijuar njeriun dhe gjithësinë, i Cili i di më së miri rregullat dhe ligjet që i nevojiten Atij.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s