Bejtul Maëmurë

Bejtul Maëmurë

Muhamedi a.s. gjatë Miraxhit ka parë mrekulli të shumta.

Një nga mrekullitë është arritja në Bejtul Maëmurë.

Bejtul Maëmurë do të thotë “Shtëpia e luleve”.

Bejtul Mamur çdo ditë hynin nga 70 mijë melekë dhe nuk dilnin më.

Në Bejtul Mamurë ia paraqesin tre gota për të zgjedhur:

– Një gotë me alkool.

– Një gotë me qumësht.

– Një gotë me mjaltë.

Muhamedi a.s. e zgjodhi gotën me qumësht.

Në këtë rast Xhibrili a.s. i thotë:

– Të drejtën e ke zgjedhur.

Kjo është “natyrshmëria”,

ajo ku gjendesh ti dhe populli yt.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s