PREJ DUAVE TË NAMAZIT

PREJ DUAVE TË NAMAZIT

Ebu Bekri Sidiki ka kërkua prej Muhamedit a.s. me ia tregu duan të cilën e thotë në namaz.

Muhamedi a.s. ka thënë:

O Zoti Im, unë i kam bë vetës padrejtësi të shumta, ndërsa gabimet nuk mund ti fal askush pos Teje. Më fal më faljen Tënde, dhe më mëshiro. Vërtet Ti je Falës i Mëshirshëm. (MUTEFIKUN ALEJHI)

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s