LUTJA PËR ZOTIN TIM DHE PËR MUA

LUTJA PËR ZOTIN TIM DHE PËR MUA

Një beduin ka kërkua prej Muhamedit a.s. për t’ia mësuar një dua, Muhamedi a.s. ia mëson:

“LA ILAHE ILALLAHU VAHDEHU LA SHERIKE LEH ALLAHU EKBERU KEBIRA VELAMDULILAHI KETHIJRA VE SUBHANELLAHI RABIL ALEMINE VE LA HAVLE VE LA KUVETE IL-LA BIL-LAHIL AZIJZIL HAKIJME. E ai i ka thënë kjo është lutja për Zotin tim, por lutja për mua?

O Zoti Im, më mëshiro, më udhëzo, më furnizo, më fal, kjo dua përfshin këtë botë dhe botën tjetër”.TRANSMETON MUSLIMI

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s