PARAQITJA E BURRIT TË PARË

PARAQITJA E BURRIT TË PARË

Zhduket burri në luftë, dhe nuk ka kurrfarë shenja të gjallërisë, pas një kohe gruaja martohet me një burrë tjetër dhe pasi që martohet, pas një kohe, befasisht paraqitet burri i saj i parë. Si duhet vepruar?

Kur iu është bë kjo pyetje Shaëravijut është përgjigj: “Patjetër duhet të ngrihet aktpadia në gjyq”.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s