NAMAZI I BASHKËSHORTES ME BASHKËSHORTIN E SAJ

NAMAZI I BASHKËSHORTES ME BASHKËSHORTIN E SAJ

A pranohet namazi i gruas me bashkëshortin e saj?

Po, dhe ajo duhet të jetë në safë në vete.

Mirëpo nëse gruaja bëhet Imam ajo duhet të jetë në një safë me gratë (por pak përpara). Femra nuk lejohet të bëhet Imam i burrave.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s