Davudi a.s. pejgamber

Davudi a.s. pejgamber

Zoti i Madhëruar i kishte dhënë Davudit a.s. mençuri dhe dituri.

Zoti i Lartmadhëruar e ka mësuar Davudin a.s. për gjithçka.

Davudi a.s. kishte zë të bukur.

Kur e këndonte Zeburin, edhe pylli e dëgjonte me vëmendje.

Po ashtu edhe zogjtë e shpendët ndaleshin dhe e dëgjonin me vëmendje.

Përpos zërit të bukur, Davudi a.s. ishte edhe farkëtar i njohur.

Ai e lakonte hekurin pa e nxehur fare.

Ndërtonte mburoja të luftës dhe mjete luftarake.

Ishte prijës i njohur.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s