NËSE RROBA NDOTET ME GJAKUN E MENSTRUACIONIT

NËSE RROBA NDOTET ME GJAKUN E MENSTRUACIONIT

Një grua e ka pyetur Muhamedin s.a.v.s.: Nëse ndonjërën prej nesh e përlyen rrobën me gjakun e menstruacionit, si duhet vepruar?

Përgjigje: Muhamedi s.a.v.s. është përgjigjur: E shkund, pastaj e fërkon duke e spërkatur me ujë, pastaj e pastron dhe në fund falesh me të.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s