AFATI I LEHONISË (NIFASËS)

AFATI I LEHONISË (NIFASËS)

Sa është kohëzgjatja e lehonisë?

Transmeton Darukutni se Muhamedi s.a.v.s. ka thënë: Pas lindjes, femrës i vazhdon lehonia 40 ditë vetëm nëse e vëren dhe e vërteton pastërtinë para kësaj kohe.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s