MARTESA DHE SHKURORËZIMI

MARTESA DHE SHKURORËZIMI

Pas martesës së vështirë, me problemet në të, me vështirësitë dhe pamundësia bashkëshortore, ne shohim se shkurorëzimi është ilaçi më i lehti për të zgjedh problemin e padurimit të ndërsjelltë në familje dhe shoqëri.

Çka mendon cili është shkaku i cili shpie deri aty?

Kjo ndodh për shkak të konfliktit të bashkëshortëve duke mos e përfillë dhe duke mos e shikuar atë që e kërkon dhe parasheh Islami në të gjitha çështjet. Po nëse kërkuesi i martesës do të martohej ashtu siç e parasheh dhe e kërkon Allahu, nuk do të ndodhte ajo që shpie në shkurorëzim.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s