FEMRA E MARTUAR DY HERË ME CILIN BURRË DO TË JETË NË XHENET

FEMRA E MARTUAR DY HERË ME CILIN BURRË DO TË JETË NË XHENET

Një femër e cila është martuar dy apo tri herë me cilin do të jetë në ditën e kijametit?

Me këtë është pyetur i Dërguari i Allahut s.a.v.s. dhe është përgjigj:

Ajo do të zgjedh, dhe do ta ketë atë, i cili ka qenë më i sjellshëm me të.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s