KONTAKTIMI SEKSUAL NGA PRAPA

KONTAKTIMI SEKSUAL NGA PRAPA

Një grua e Ensarëve e ka pyetur Muhamedin a.s. për “TEXHBIJËN” për kontaktimin seksual prej nga prapa por jo në anus por në vagjinë.

Përgjigje: Ia ka lexuar asaj ajetin Kur’anor: “Gratë e juaja janë arat (bahçet) e juaja dhe kontaktoni në arat e juaja nga të doni (por në vagjinë). (AHMEDI)

Omeri r.a. i ka thënë Muhamedit s.a.v.s.: O i dërguari i Allahut: Jam shkatërruar. Muhamedi a.s. i ka thënë: Po si je shkatërruar? I ka thënë: Bashkëshortja ime është rrotullua dhe skam pasur çka të bëj: pastaj ka zbritur ajeti Kur’anor: “Gratë e juaja janë arat e juaja dhe kontaktoni në arat e juaja nga të doni”. Kontakto nga para e nga prapa, vetëm mos kontakto kur ajo është në kohën e menstruacionit dhe në anus.(AHMEDI  DHE TIRMIDHIU)

I Dërguari i Allahut s.a.v.s. e ka lejua kontaktimin seksual nga prapa por jo në anus. Muhamedi a.s. ka thënë: “Të mallkuar janë atë që kontaktojnë me gratë e tyre në anus”.

Po ashtu ka thënë: Kush kontakton me gruan me menstruacion ose në anus ose i beson falltarit, ai ka mohu atë çka i ka zbritur Muhamedit. (AHMEDI)

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s