NJË MASHKULL KONTAKTON SEKSUALISHT ME NJË FEMËR E PASTAJ MARTOHET ME TË

NJË MASHKULL KONTAKTON SEKSUALISHT ME NJË FEMËR E PASTAJ MARTOHET ME TË

Një njeri ka bë zina me një grua pastaj martohet me të, fëmija i lindur është i tij në sheriat, apo vetëm si respekt sikur ndaj çdo fëmije, e mos me marrë mbiemrin e tij.

“Ai është i tij dhe e merr mbiemrin e tij”. Kjo me mendim unanim të dijetarëve (IXHMAË).

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s