MOSAGJËRIMI I RAMAZANIT GJATË UDHËTIMIT

MOSAGJËRIMI I RAMAZANIT GJATË UDHËTIMIT

Pasi që në kohët e sotshme udhëtimi është i lehtë, komod dhe me pa vështirësi pasi që janë mjetet e transportit të cilat për një kohë të shkurt kalohen me qindra e mijëra kilometra, a e ka të drejtën e lehtësimit për mos me agjërua në udhëtim gjatë ramazanit?

Përgjigje: Mos e krahaso udhëtimin e djeshëm me udhëtimin e sotëm por krahaso: Udhëtimin e djeshëm me vendqëndrimin e djeshëm.

Udhëtimin e sotëm me vendqëndrimin e sotëm.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s