A është obligim abdesi për shkak të ngrënies mishit të bagëtive dhe deveve?

  • A është obligim abdesi për shkak të ngrënies mishit të bagëtive dhe deveve?

  • Vetëm mishin e devesë. Qëllimi është i përgjithësimi i dispozitës, e jo specifika e rastit, sepse Muhamedi s.a.v.s. i ka urdhëruar Sahabët me marrë abdes.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s