DHE AI (ALLAHU) E KA SHKATËRRUAR POPULLIN AD TË HERSHËM  (TË PARË)

DHE AI (ALLAHU) E KA SHKATËRRUAR POPULLIN AD TË HERSHËM  (TË PARË)

 

Pyetje: Zoti i Lartmadhëruar thotë: “dhe, vërtetë ai (Allahu) ka shkatërruar popullin AD të parë.”

Çfarë domethënie ka fjala “të parë”, dhe a ka pas popull Ad te dytë?

 

Shejh Shaëraviju përgjigjet:

Ndonjëherë fjala “të parë” ka domethënien e “mëhershme” dhe kur Zoti i Lartmadhëruar thotë se e ka shkatërruar popullin Ad të parë ka për qëllim popullin Ad të mëhershëm e jo popullin Ad të dytë ose të tretë.

 

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s