PJESËT E KEFINIT

Dr. Musli Vërbani

 

PJESËT E KEFINIT

 

Kefini Sunet:

Kefini sunet për meshkuj përbëhet prej tri pjesëve:

– Pjesa e brendshme (kamisi)

– Pjesa e mesme (izari) dhe

– Pjesa e jashtme (lifafa).

 

Kefini sunet për femra përbëhet prej pesë pjesëve:

– Pjesa e parë shtrëngimi i gjoksit të femrës

– Pjesa e brendshme

– Pjesa e mesme

– Pjesa e jashtme dhe

– Shamia.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s