NAMAZI I XHENAZES

Dr. Musli Vërbani

 

NAMAZI I XHENAZES

 

Tek ne xhemati në xhami është shumëllojësh:

– Xhemati i pesë kohëve të namazit

– Xhemati i cili falet vetëm një herë në javë dhe atë namazin e xhumasë

– Xhemati i cili falet një muaj në vit, dhe atë namazin e teravive dhe namazeve tjera së bashku me namazin e Bajrameve

– Xhemati i cili falet dy herë në vit, dhe atë namazin e dy Bajrameve dhe

– Xhemati i cili shkon vetëm një herë gjatë jetës në xhami, nuk falet, por atij i falet namazi i xhenazes.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s