Pse ka zbritur islami?

Dr. Musli Vërbani

Pse ka zbritur islami?

 

Islami ka zbritur:

  • për thellësi,
  • për gjerësi dhe
  • për gjatësi.

Sa i përket thellësisë:Ka zbritur për çdo çështje që i nevojitet njeriut për këtë botë dhe për të fituar xhenetin në botën tjetër.

Sa i përket gjerësisë: Ka zbritur për të gjitha kontinentet, për të gjitha vendet për të gjithë popujt.

Sa i përket gjatësisë: Ka zbritur për deri në ditën e gjykimit.

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s