Si e ka krijuar Allahu botën?

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Si e ka krijuar Allahu botën?

 

Përgjigje: Kur është pyetur i Dërguari i Allahut s.a.v.s.: Si e ka krijuar Allahu botën. “Ka qenë Allahu atëherë kur nuk ka pasur asgjë pas Tij, fronti i Tij ka qenë në ujë dhe në veten e tij ka shkruar dhe ka krijuar çdo gjë.” (E ka regjistruar Ahmedi)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s