A i fshin sëmundja mëkatet?

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

A i fshin sëmundja mëkatet?

 

I Dërguari i Allahut s.a.v.s. ka thënë: “Më të sprovuarit prej njerëzve janë pejgamberët, pastaj pasuesit e ngjashëm me ta, pastaj të ngjashmit me ta. Derisa robi i Allahut të jetë dhe ecë në tokë sprovohet, që të jetë i pastër (t’i fshihen) prej gabimeve.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s