A ka të tillë që hynë në Xhenet pa llogari?

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

A ka të tillë që hynë në Xhenet pa llogari?

 

Po, janë ata të cilëve Allahu ua ka lejuar shkaqet, por ata nuk i kanë përdorur, nuk shikuan shkaqet, vetëm e vetëm me respektuar Kadanë dhe Kaderin që Allahu e ka caktuar për të.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s