EDHE NËSE ËSHTË E PAKTË

EDHE NËSE ËSHTË E PAKTË

Kur Muhamedi s.a.v.s. ka thënë: Kush ia merr të drejtën besimtarit me përbetim të rrejshëm, Allahu ia ndalon atij xhenetin dhe e shpie në zjarr.

E kanë pyetur: Qoftë edhe diçka e imët dhe e lehtë? Ka thënë : Qoftë edhe një krënde misvaku.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s