FOTOGRAFITË ME KAFSHË NË SHTËPI

FOTOGRAFITË ME KAFSHË NË SHTËPI

Ç’është puna me ata, të cilët e zbukurojnë murin duke pikturuar gjallesa? A është njësoj sikurse të gdhendurit e statujave dhe a është haram?

I nderuari Shejh Sheaëraviju përgjigjet:

Nuk ka asgjë në këtë, por ajo çka është haram është ajo që disa i madhërojnë dhe i

shenjtërojnë kafshët, ndërsa pikturimi vetëm për zbukurim nuk është kurrfarë pengese.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s