MJEKU I GRAVE

MJEKU I GRAVE

Jam shtatzënë. Kontrollat i bëj te një gjinekolog i njohur, te i cili kam besim dhe më pushon zemra, mirëpo ai nuk është i devotshëm. A konsiderohet kjo haram për mua, edhe pse jam kontrolluar te një gjinekologe, tek e cila nuk kam besim se është shumë e aftë?

Përgjigje: Përderisa je e devotshme, edhe pse nuk ke besim në aftësinë e gjinekologes dhe nuk të pushon zemra te ajo, nuk ka pengesë të hulumtohet gjinekolog i specializuar, i cili i frikësohet Allahut. Po, nëse nuk has të tillë, nuk ka kurrfarë pengese të vazhdohet te ai gjinekolog, nëse nuk ka në atë vend gjinekolog të specializuar, pos tij.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s