Kur’ani, mrekulli e Muhamedit a.s.

Kur’ani, mrekulli e Muhamedit a.s.

Mrekullia më e madhe dhe më e fuqishme është Kur’ani.

Kur’ani është mrekullia e cila nuk do të përfundojë kurrë.

Kur’ani nuk është fjalë njerëzish.

Kur’ani nuk është fjalë shkencëtarësh.

Kur’ani nuk është fjalë filozofësh.

Kur’ani është fjalë e Zotit të gjithësisë.

Kur’ani është fjalë e Krijuesit.

Vlera e Kur’anit nuk matet me vlerën e asnjë fjale tjetër.

Kur’ani, fjala e Zotit do të mbetet gjithmonë, për aq kohë sa do të flasin njerëzit.

A mund të ketë fjala peshë më të madhe, sesa kur e flet Zoti i Lartmadhëruar.

Zoti i Lartmadhëruar kur flet për këtë Kur’an thotë:

“Sikur Ne ta zbrisnim këtë Kur’an mbi ndonjë kodër, do ta shihje atë të strukur e të çarë prej frikës nga Allahu…”

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s