LINDJA E VËSHTIRË FSHIN MËKATET

LINDJA E VËSHTIRË FSHIN MËKATET

A është e vërtetë se çdo gruas, që lind fëmijë, i falen mëkatet në tërësi?

Gruaja që lind fëmijë me vështirësi të madhe, dhembje të madhe, pra më shumë se në lindje të zakonshme, dhe ajo duron, beson e shpreson në shpërblimin e Zotit për atë gjendje të vështirë, i fshihen mëkatet.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s