KY ËSHTË KOMPENZIM (KEFARET) YT

KY ËSHTË KOMPENZIM (KEFARET) YT

Thuhet se sëmundjet, të cilat na kaplojnë, kanë për qëllim pastrimin prej mëkateve, që në ditën e kiametit të jemi sa më të pastër. A është kjo e vërtetë?

Është pyetur i Dërguari i Allahit s.a.v.s . Çka është puna me sëmundjet që po na kaplojnë dhe çka kemi prej tyre?

Përgjigjja: “Është kompensim i mëkateve”. Ebu Said el Hudriju i thotë: Edhe nëse është ndonjë sëmundje e lehtë, apo janë sëmundje të lehta. Është përgjigjur: Edhe nëse është një sëmundje aq e lehtë sa për të klithur, e deri tek ato më të rëndat. (E ka regjistruar AHMEDI)

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s