Këshillat e Muhamedit a.s. dhënë Ibn Abasit

Këshillat e Muhamedit a.s. dhënë Ibn Abasit

Muhamedi a.s i ka thënë Ibni Abasit:

O djalosh,

ruaji detyrat e tua ndaj Allahut,

Ai do të të ruaj ty;

Ruaji detyrat e tua ndaj Allahut,

Ai do të jetë me ty.

Kur të lutesh,

lutju Allahut;

Kur të mbështetesh,

mbështetu Allahut.

Ta dish se:

nëse i tërë populli tubohen për të ta bërë një punë të mirë ty,

nuk munden të bëjnë, pos atë çka e ka shkruar Allahu për ty.

Po nëse tubohen për të ta bërë një të keqe,

nuk munden të të dëmtojnë, pos atë dëmtim çka e ka shkruar Allahu për ty.

Lapsat janë ngritur dhe fletët e librit janë tharë.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s