Pastrimi i zemrës së Muhamedit a.s.

Pastrimi i zemrës së Muhamedit a.s.

Muhamedi a.s. i kishte katër vite.

Luante me fëmijët në shkretëtirë.

Me Muhamedin a.s. ishte edhe e motra e tij nga gjiri Shejma.

Shejma e sheh se Muhamedit a.s. po i ndodhë diçka e çuditshme.

E marrin dy njerëz me rroba të bardha.

E shtrijnë për toke Muhamedin a.s.

Ia hapin kraharorin dhe e operojnë.

Muhamedit a.s. ia nxjerrin një pikë te zezë nga zemra.

Ia pastrojnë zemrën me ujë të xhenetit.

Ia mbushën zemrën me urtësi.

Pastaj dy melekët ia kthejnë zemrën në vendin e vet.

Ia mbyllin kraharorin dhe ia qepin atë.

Pasi ia pastrojnë, e kthejnë Muhamedin a.s. ashtu si kishte qenë me parë.

Melekët ia mbyllin zemrën dhe ia vulosin vulën e pejgamberisë.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s