DUAJA GJATË VIZITËS SË VARREVE

DUAJA GJATË VIZITËS SË VARREVE

Cila është duaja, e cila buron prej thënies së Muhamedit a.s., kur të vizitohen ose kur të kalohet pranë varreve?

Ka dua të shumta, por po i përmendim dy:

“Eselamu alejkum shtëpi e besimtarëve, nuk ka dyshim se me dëshirën e Allahut edhe ne do të jemi tek ju.”

“Eselamun alejkum, o banorë të varreve të besimtarëve dhe muslimanëve. Zoti na faltë neve dhe juve; ju keni ardhur këtu para nesh, e ne do të vijmë këtu pas jush”.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s