Qeni i etur

Qeni i etur

Një njeri duke udhëtuar në një rrugë.

E kaplon një etje e madhe.

E gjen një pus.

Zbret në të dhe pi ujë.

Pastaj del nga pusi.

E has një qen me gjuhë të nxjerrë jashtë, që ha baltë nga etja.

Njeriu thotë:

– Këtë qen e paska kapluar etja siç më pat kapluar edhe mua më parë.

Pastaj njeriu zbret në pus.

E mbush këpucën e vet me ujë.

Pastaj e kap me gojë derisa ngjitet lart dhe i jep të pijë qenit.

Allahu për këtë e shpërblen dhe ia fal mëkatet.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s