Mahia e vërtetë

Mahia e vërtetë

Një grua plakë ka shkuar te Pejgamberi a.s. dhe i ka thënë:

– O i Dërguar i Allahut.

Lute Allahun që të më shpjerë në Xhenet.

Pejgamberi a.s. i ka thënë:

– Por në Xhenet nuk hyjnë plakat!

Plaka u pikëllua.

Filloi të qajë.

Mendonte se kurrë nuk do të hyjë në xhenet.

Pejgamberi a.s. u tregoi sahabëve që të ja bëjnë me dije se nuk do të hyjë në Xhenet duke qenë plakë, por do ta shndërrojnë në vajzë të re, në gjendje të vajzërisë.

Këtë e tregon Zoti i Lartmadhëruar në Kur’an:

– Dhe do t’i bëjmë ato virgjëresha.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s