Dhënia e sadakasë të pasurit

Dhënia e sadakasë të pasurit

Një njeri tha:

– Do të jap sadaka.

Del nga shtëpia dhe i jep sadaka një të pasuri.

Të nesërmen njerëzit thoshin:

– Ai i ka dhënë sadaka një të pasuri.

Ai thoshte në vetvete:

– O Zoti im!

Vetëm Ty të takon falënderimi, për atë që i kam dhënë sadaka të pasurit!

Atij pastaj i paraqitet (në ëndërr) një zë duke i thënë:

– Sadakaja e jote e dhënë të pasurit ndikoi që ai të ketë në konsideratë dhe të shpenzojë (t’u japë të tjerëve) prej asaj çka i ka dhënë Allahu.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s