Dhënia e sadakasë të pandershmes

Dhënia e sadakasë të pandershmes

Një njeri kishte thënë:

– Do të jap sadaka.

Del nga shtëpia dhe i jep sadaka një të pandershmeje.

Të nesërmen njerëzit thoshin:

– Ky njeri i ka dhënë sadaka të pandershmes!

Ai thoshte në vetvete:

– O Zoti im! Vetëm Ty të takon falënderimi!

Unë prapë do të jap sadaka.

Atij pastaj i paraqitet (në ëndërr) një zë duke i thënë:

– Sadakaja e jote e dhënë të pandershmes ndikoi që ajo të largohet nga pandershmëria.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s